Szukaj na tym blogu

środa, 26 października 2011

KOSTKA BRUKOWA POLBRUK ALBENA

Kostka brukowa Polbruk ALBENA w klimacie przedwojennych uliczek

Stare, przedwojenne miasta w odróżnieniu od nowoczesnych metropolii kryją w sobie niesamowite historie i wyjątkową atmosferę. Uwielbiamy więc spacerować wąskimi, brukowanymi uliczkami w otoczeniu zabytkowych kamienic. Dawne klimaty coraz chętniej przenosimy też na własne posesje, tworząc w miejskim gąszczu przytulną enklawę z dala od ulicznego zgiełku i zatłoczonych ulic. W Pole tekstowe: zbudowaniu ogrodu retro z pewnością pomoże nasza nowość – kostka brukowa Polbruk ALBENA.Lata 20-te ubiegłego wieku to dla jednych wspaniały okres dzieciństwa, dla innych natomiast odległa historia kojarząca się ze starymi filmami i czarnobiałymi fotografiami. Dla większości to jednak obraz wytwornych kobiet i eleganckich mężczyzn przechadzających się nastrojowymi, brukowanymi uliczkami, położonymi pośród wysokich kamienic. To widok, który przywołuje nostalgiczne wspomnienia oraz sprawia, że chcemy doświadczać go na co dzień. Stąd coraz popularniejszy staje się powrót do dawnych lat i aranżowanie miejskich ogrodów w stylu retro. Zakątki inspirowane krajobrazem przedwojennych miast charakteryzują się dużym uporządkowaniem, stanowią bowiem przemyślaną i skrupulatnie zbudowaną kompozycję, która nawet w otoczeniu nowoczesnego domostwa wprowadza odrobinę królewskiego klimatu. Ogrody te przepełnione są dużą ilością różnobarwnych kwiatów, przede wszystkim róż i piwonii. Charakterystyczny dla nich jest również labirynt ścieżek, położony pośród idealnie przyciętego żywopłotu, zachęcający nas do odkrywania ogrodowych tajemnic. Przedwojenne uliczki budowane były z naturalnego kamienia lub cegły, dziś z równym powodzeniem zastąpić je może kostka brukowa Polbruk ALBENA.  Jej pofałdowana powierzchnia przypomina nieco Kostka brukowa Albena –  sposób na naturalny ogród starodawny, bazaltowy bruk, co w połączeniu z odcieniami brązów i szarości (onyx) lub szarości i grafitu (alpen), w których jest dostępna, świetnie nadaje się do projektów w stylu vintage z dominującymi motywami drewna lub naturalnego kamienia. Dodatkowo, każdy z trzech wymiarów kostki Polbruk ALBENA produkowany jest w trzech różnych pofałdowaniach, co znacznie urozmaici wyłożoną nawierzchnię.
  

Ogród retro to mnóstwo ścieżek, duży taras oraz koniecznie drewniana altana porośnięta różami lub bluszczem. Wszystkie te elementy muszą być nie tylko estetycznie wykończone, ale również zbudowane  w taki sposób, by korzystanie z nich było łatwe i wygodne. Dlatego też kolekcja Polbruk ALBENA jest dobrym rozwiązaniem do tego typu miejsc. Łączy ona w sobie wszystkie zalety betonowych kostek brukowych z naturalnym wyglądem, wpisującym się w starodawny pejzaż. Kostki świetnie sprawdzają się na niemal na każdym rodzaju podłoża, są łatwe do utrzymania w czystości i wytrzymałe. Dodatkowo, w kolekcji ALBENA odnaleźć  można elementy o różnych kształtach i wymiarach – kwadratowe (13 x 13 cm) oraz dwie prostokątne (19 x 13 i 25 x 13 cm), dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wielkości i formy wykładanej powierzchni. Wystarczy jeszcze kilka dodatkowych dekoracji w postaci drewnianej ławeczki, kamiennych donic, ogrodowych rzeźb lub niewielkiej fontanny, a nasz ogród przypominać będzie malowniczy krajobraz ze starej pocztówki.
Ogród w stylu retro oddaje spokojny klimat dawnych lat. W otoczeniu barwnych kwiatów oraz zadbanych ścieżek  wyłożonych kostką brukową Albena firmy Polbruk, będziemy mogli odprężyć się i oderwać od zgiełku nowoczesnych metropolii.

KOSTKA BRUKOWA POLBRUK ALBENA:
Wymiary: 19x13, 25x13, 13x13 cm
Grubość: 6 cm

Zapraszamy do oglądania i zakupów w Składzie Budowlanym Allmat
Leżajsk, ul. Podolszyny 39, tel 17 2428443
Zapytaj jaka jest aktualna cena wybranej kostki brukowej z dostawą i rozładunkiem HDS  
tel 17 2428443, allmat.biuro@gmail.com, GG 4154449